Dlaczego powinieneś skorzystać z usług agencji HR?

Udostępnij:

Agencja HR może być Twoim „zewnętrznym pracownikiem”. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i metodologii pomoże Ci realizować cele firmy i rozwijać ją poprzez odpowiednie wspieranie procesów rekrutacji oraz innych procesów HR i zarządzania wewnątrz firmy. Gdy nie posiadasz w firmie wewnętrznego hr takie rozwiązanie może pomóc wprowadzić profesjonalne rozwiązania w firmie (narzędzia ocen, model kompetencji, inne), wesprzeć w zatrudnieniu odpowiednich pracowników do Twojej organizacji.

Jeśli nawet Twoja firma posiada wewnętrzny dział personalny często jest tak, że nie pracownicy nie posiadają wszystkich kompetencji potrzebnych do skutecznego realizowania strategii personalnej lub też po prostu nie mają wystarczająco dużo czasu, aby realizować wszystkie procesy na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno procesów rekrutacji i selekcji, w których zewnętrzna agencja hr może pomóc Ci w sposób kompleksowy, jak i na wybranych etapach procesu (np. poszukiwanie kandydatów, selekcja kandydatów) oraz innych procesów związanych z zarządzaniem pracownikami i firmą.

Kandydaci na pracowników, którzy odpowiadają na Twoje ogłoszenia nie spełniają wymagań, które przed nimi stawiasz? Zbyt mało kandydatów odpowiada na Twoje ogłoszenia? A może masz trudność z podjęciem decyzji kogo spośród kandydatów na pracowników wybrać? Tutaj może pomóc Ci profesjonalny Konsultant z zewnętrznej agencji hr.

usługi agencji HR

Dzięki aktywnym metodom sam dotrze do kandydatów o odpowiednim profilu, przedstawi ofertę pracy w Twojej firmie, a następnie poprzez wywiad i Assessment Center oceni kompetencje kandydatów i zarekomenduje decyzje. Będziesz pewien, że prowadzony proces rekrutacji jest na najwyższym poziomie i nie tylko pozwala na przyciągnięcie najlepszych kandydatów do firmy, ale także buduje jej odpowiedni wizerunek na rynku.

Jeśli nie masz trudności w prowadzeniu procesów rekrutacji, zawsze warto skorzystać ze wsparcia zewnętrznej agencji HR w zakresie wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań związanych z zarządzaniem pracownikami, które będą dopasowane do Twojej organizacji.

Główne korzyści wynikające ze współpracy z zewnętrzną agencją HR:

  • profesjonalny proces rekrutacji (wybór odpowiedniego pracownika oraz odpowiedni wizerunek firmy w oczach kandydatów do pracy)
  • wdrożenie nowoczesnych rozwiązań i narzędzi zarządzania pracownikami, dopasowanych do Twojej organizacji
  • odciążenie wewnętrznego działu personalnego

Socialmedia

Warte uwagi

Jak sprawdzić kandydata do pracy?

Weryfikacja kandydatów do pracy (proces selekcji) często jest procesem skomplikowanym ze względu na ryzyka jakie wiążą się z zatrudnieniem nieodpowiedniej osoby; finansowe, emocjonalne...