Dla wielu firm korzystanie z usług związanych z pośrednictwem pracy jest codziennością, inne korzystają ze wsparcia doradców personalnych tylko przy kluczowych stanowiskach, a dla jeszcze innych jest to temat zupełnie nowy.

Na czym polega działalność agencji HR? Dzięki wsparciu Konsultanta uzyskujesz dostęp do różnorodnych metod docierania do kandydatów oraz do sprawdzonych metod weryfikacji ich kompetencji. Profesjonalne pośrednictwo pracy to usługa, dzięki której Ty i Twoja firma zaoszczędzicie. Dzięki dostępowi do szerokiej grupy kandydatów, a także odpowiedniej weryfikacji ich kompetencji, możesz uniknąć błędów decyzyjnych, kosztów z nich wynikających, a zyskać pracownika, który będzie realizował cele stanowiska.

Etapy współpracy z profesjonalną agencją HR:

  1. Wspólne wypracowanie profilu stanowiska. Przedstawiasz jakie są cele stanowiska, na które poszukujesz pracownika, jakie będą jego zadania, warunki pracy oraz czego oczekujesz od przyszłego pracownika. Konsultant HR pomoże Ci dobrać odpowiednie kompetencje, które będą potem weryfikowane w procesie.
  2. Poszukiwanie kandydatów. Często jest tak, że ogłoszenie umieszczone na portalach o pracę przynosi słabe efekty. Firma doradztwa personalnego korzysta z różnych źródeł pozyskiwania kandydatów. Oprócz ogłoszeń, które docierają do osób aktywnie poszukujących pracy, wykwalifikowany researcher będzie korzystał zarówno z bazy wewnętrznej, jak i baz zewnętrznych, aby wyszukać osoby o odpowiednim profilu i dotrzeć do nich z Twoją ofertą. Dzięki temu możesz pozyskać odpowiednie osoby bezpośrednio z rynku.
  3. Weryfikacja kompetencji kandydatów. Tutaj jest istotna rola Konsultanta (poradnictwo zawodowe). Dzięki różnym metodom (Analizator CV, wywiad behawioralny oparty na kompetencjach, badanie motywacji, Assessment Center) firma doradztwa personalnego wskaże mocne strony kandydatów oraz ich obszary rozwojowe. Na tej podstawie będziesz mógł/mogła wybrać najodpowiedniejszą osobę.

Usługi firmy doradztwa personalnego zawsze mogą być dopasowane do potrzeb Klienta. Jeśli chcesz zaoferować pracownikowi stałą pracę, związać się z nim na dłużej i uzyskać obustronną satysfakcję – warto skorzystać z takiej pomocy. 

Socialmedia

Warte uwagi

Jak sprawdzić kandydata do pracy?

Weryfikacja kandydatów do pracy (proces selekcji) często jest procesem skomplikowanym ze względu na ryzyka jakie wiążą się z zatrudnieniem nieodpowiedniej osoby; finansowe, emocjonalne...