Hr manager

HR Manager to taka rola w organizacji, która ma bardzo szeroki zakres zadań. Osoba na tym stanowisku powinna koordynować zarówno tematy kadrowo-płacowe, jak i budować całą strategię zarządzania w firmie. Wiele różnych KPI, które są związane z tym stanowiskiem powodują, że HR Manager powinien mieć różnorodne kompetencje. Jakie cechy HR Managera są szczególnie istotne? To zależy od wielkości firmy, jej strategii, planów rozwoju i poziomu zaawansowania narzędzi wykorzystywanych w zakresie zarządzania personelem.

Z pewnością cechy HR Managera, które przydadzą się w każdej organizacji, to umiejętność nawiązywania relacji i współpracy (codzienna współpraca z Zarządem, z managerami, z pracownikami), umiejętności analityczne oraz dobra organizacja pracy.

Coraz częściej firmy decydują się na zatrudnienie Interim HR Managera (IM). Pozycja Interim HR Managera jest szczególnie popularna na zachodzie, jednak w Polsce także firmy decydują się na takie rozwiązanie. Czym charakteryzuje się rola Interim HR Managera? Ma on do wykonania konkretne zadanie w określonym czasie. Powinien posiadać kompetencje, których nie posiada organizacja i które chce wykorzystać np. do wprowadzenia określonych narzędzi, przeprowadzenia procesu zmian, wdrożenia nowej strategii firmy. Często start-upy także decydują się na zatrudnienie Interim HR Managera. Może on w krótkim czasie wdrożyć strategie personalną, opracować i wprowadzić konkretne rozwiązania, które potem już mogą być realizowane przez specjalistę lub dedykowaną do tego osobę.

HR menedżer

Zatrudnienie dobrego i skutecznego Interim HR Managera jest bardzo istotne. Osoba ta ma olbrzymi wpływ na dalsze funkcjonowanie organizacji i skuteczne zrealizowanie wyzwań, jakie przed nią stoją. Dlatego w procesie zatrudnienia IM powinno brać się pod uwagę doświadczenie i wiedzę kandydatów na Interim HR Managera w zakresie, którego mają dotyczyć jego zadania. Ważne są także kompetencje Interim HR Managera: poszukiwanie rozwiązań, bardzo wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, mówienie o swoich doświadczeniach przez pryzmat liczb, zysków, zrealizowanych KPI.

Socialmedia

Warte uwagi

Na czym polega działalność agencji HR?

Dla wielu firm korzystanie z usług związanych z pośrednictwem pracy jest codziennością, inne korzystają ze wsparcia doradców personalnych tylko przy kluczowych stanowiskach, a dla jeszcze...