Poszukiwania idealnego handlowca to często niekończąca się opowieść. Można uznać, że ideałów nie ma, jednak warto dowiedzieć się co zrobić, aby był wystarczająco dobry i realizował cele.

Skuteczny handlowiec to skarb dla każdej firmy. Dzięki skuteczności działu handlowego budujemy naszą pozycję rynkową i rozwijamy firmę. Rekrutacja handlowca to jednak wcale nie prosty temat. Wiele firm poszukuje handlowców, ogłoszeń na takie pozycje jest w internecie bardzo dużo. Jeśli już zweryfikowaliśmy opinie o naszej firmie, wiemy, że warunki pracy handlowca u nas oraz pensja handlowca są dopasowane do obecnych realiów rynku, co możemy zrobić?

Warto zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia agencji HR, która oprócz tego, że pomoże nam określić wymagania w stosunku do handlowca, to wesprze nas w całym procesie jego poszukiwania i wyboru.

Na czym skoncentrują się Konsultanci firmy doradztwa personalnego? Po pierwsze na tym, aby dotrzeć z naszą ofertą do jak najszerszej grupy potencjalnych kandydatów. Będą to zarówno osoby z ich bazy, jak i osoby z baz zewnętrznych, czy też pracownicy innych firm, zajmujących podobne stanowiska, ale nie poszukujący aktywnie pracy. Doświadczony Konsultant, w oparciu o rozmowy z osobami, które spełniają nasze wymagania, pomoże nam także sprawdzić, czy rzeczywiście warunki pracy handlowca, które proponujemy oraz jego pensja, są atrakcyjne rynkowo. Konsultant wesprze nas w procesie rekrutacji handlowca, a także pomoże w wyselekcjonowaniu odpowiedniej osoby. Zbada kompetencje (m.in. ukierunkowanie na cel), zweryfikuje podejście do pracy oraz skuteczność handlowca. Dzięki informacji o tym, czy kandydat spełnia wymagania Twoje firmy będziecie mogli podjąć odpowiednią decyzję.

Co decyduje o zatrudnieniu skutecznego handlowca?

Są to zarówno warunki pracy handlowca dopasowane do potrzeb i do specyfiki pracy w firmie (np. odpowiednie narzędzia, dostęp do systemów, do baz danych, do wsparcia marketingowe i inne), pensja handlowca dopasowana do rynku (konkurencyjna w stosunku do innych firm z branży), jak i odpowiednio przeprowadzony proces rekrutacji (dotarcia do grupy potencjalnych kandydatów) i selekcji (wyboru skutecznego handlowca). Dowiedz się więcej o procesie rekrutacji selekcji pracowników >>

Socialmedia

Warte uwagi

Rekrutacja za pomocą agencji HR – ile kosztuje?

Dla dużych firm czy też firm zachodnich korzystanie z usług agencji hr, która wspiera procesy rekrutacji i selekcji pracowników, oznacza oczywistą korzyść. Nawet firmy posiadające...